Päikesepaneelide paigaldus tunkedes mehe poolt

Päikesepaneelide paigaldus

Päikesepaneelide paigaldusteenuseid ja lahendusi pakub Ikigai Solar Systems nii maapeale kui katustele. Meie ekspertide meeskonnal on laialdased kogemused paneelide paigaldamisel erinevatele klientidele, sealhulgas eramutele, tehastele ja ettevõtetele.

Kasutame nüüdisaegseid seadmeid ja tehnikaid, et tagada iga paigalduse ohutu, tõhus ja kõrgeimate kvaliteedistandardite järgimine. Ükskõik, kas soovite vähendada oma energiakulusid, suurendada jätkusuutlikkust või lihtsalt investeerida puhta energia tulevikku, Ikigai Solar Systems on siin, et aidata. Võtke meiega ühendust juba täna, et saada lisateavet meie paigaldusteenuste kohta ja leppida kokku konsultatsioon.

Mõned soovitused, mida meeles pidada, kui ees seisab päikesepaneelide paigaldus. Sobivaima paigalduskoha valimisel on oluline, et see on suuremas osas avatud lõunasuunale. Nii saab maksimaalselt kasu päikesepaneelide tootlikkusest talvel, kus valget aega on vähem, kui ka suve päikesepaiste tippaegadest. 

Samuti võiks asukoht olla võimalikult lage. Puude, naaberrajatiste, korstna või katuse mõne teise osa varje võiks langeda sellele minimaalselt.

Soovid professionaalset päikesepaneelide paigaldust?

Paigaldamine maapinnale

Kellel maad rohkem käes, siis päikesejaama paigaldamine maapinnale annab võimaluse seda väärindada. Sellisel juhul otsustatakse tavaliselt rohkemate paneelikomplektide kasuks. Eesmärgiks on energiat toota koju ja müüa ülejääk võrku. 

Plussidena toome välja:

  • Maapinnal saab paneelil mängida kaldenurga valikul
  • Kuumadel aegadel jahtub maapind kiiremini kui katus ja tagatud on pidev õhu liikumine. Nii väldid paneeli ülekuumenemist ning hoiad selle tootlikust stabiilsena.
  • Hooldamist kergendab lihtsam ligipääs paneelidele.

Maapinnal oleva süsteemi hind on kallim maasse ankurdatavate kinnituste ja töö tõttu. Näiteks võib lisanduda kaevetööde hind, et liiniga liituda.

Päikesepaneelide paigaldus maapinnale
Päikesepaneelide paigaldus katusele

Päikesepaneelide paigaldus katusele

Päikesepaneelide paigaldus katusele on valik, kui linnahoovis ei ole piisavalt maapinda ja on soov siiski rohelust säilitada. Hoolduseks tuleb veidi rohkem vaeva näha ning hea oleks vähemalt korra aastas paneele puhastada kogunenud mustusest. Selleks saab tellida teenuse.

Kõige olulisem tingimus on katuse hea seisukord. Oluline on, et katusematerjal oleks heas seisus ja seda ei peaks hakkama lähiaastatel vahetama. Võib-olla pead eelnevalt tellima ka ekspertiisi katuse kandekonstruktsioonidele, et veenduda katuse kandevõimes. Kas kattematerjaliks on kivi, eterniit, bituumen või plekk, ei oma tegelikult tähtsust, kuna igale materjalile on lahendused tänapäeval olemas. Ikigai Solar Systemsis oleme paigaldanud päikesepaneele ka näiteks laastukatusele. 

Kas on vahet päikesepaneelide lamekatusele paigaldusel?

Erinevused päikesepaneelide lamekatusele paigaldusel võrreldes viilkatusega:

Oluline on, et päikesepaneelide paigaldaja järgib paigadusjuhendis antud soovitusi. Nii tagatakse paneelide kindlalt paigal püsimine ekstreemsetes ilmastikuoludes ja igapäevane tõhus energia tootmine.

  • Viilkatuse ehitusel arvestakse, et talvel sadava lume ja hoolduse koormusele peab katus vastu. Moodulid lisakoormusena erilist mõju ei avalda. Päikesepaneeli nurk sõltub  katuse kaldest.
  • Kui aga oled lamekatuse omanik, siis pea nõu meie spetsialistidega, kuidas koormust hajutada. Lisaks tekkiv tuulekoormus võib kahjustada nii paneele kui katust. Kaldenurka on võimalus kohandada sinu vajaduste järgi.  
Päikesepaneelide paigaldus lamekatusele

Soovid professionaalset päikesepaneelide paigaldust?

Tehtud tööd

Siit on näha erinevad paigalduse tüübid, mida oleme teostanud. Meie kogemused on eramajadest tehaste ja ettevõteteni – meie ekspertide meeskonnal on kogemused ja teadmised ka kõige keerukamate paigaldustega tegelemiseks.

Oleme uhked oma klientide heaks tehtud töö ja meie päikesepaneelisüsteemide lahenduse positiivse mõju üle nende elule ja ärile. Seetõttu oleme pannud siia pildid mõninagest erinevatest projektidest, mida oleme lõpetanud.

Meie teenuste kohta lisateabe saamiseks ja konsultatsiooni aja kokkuleppimiseks võtke meiega ühendust juba täna.

13W

ERAMAJA HARJUMAAL

34kW

KAARHALLID SAAREMAAL

16.5kW

ERAMAJA HAASVAL

13.8 kW

VAO

200 kW

JÜRI KÜLMHOONE

25 kW

RAASIKU MAAPARK

50 kW

RÕNGU LAMEKATUS

12 kW

ERAMAJA SAKUS

50 kW

LEHMJA TÖÖSTUSHOONE

LAASTUKATUSE PROJEKT